Závod ve Mříčné 1.-2.9.2018

Zdravíme pořadatele z Automotoklubu Jilemnice..

Poprosíme Vás, abyste nám věnovali pár informací o vašich závodech, které se jedou první víkend v září, tedy 1. - 2. 9. 2018.

1) V loňském roce jsme se na závodech bavili o změně terénů vašich závodů. Jak to tedy pro letošní rok bude? Změnili jste místo určení závodů? Ano, je to tak. Po devíti letech opouštíme známou lokalitu a přesouváme se jinam. Závody zůstávají ve Mříčné, ale centrum se přesouvá k místnímu koupališti. Jednoznačnou výhodou je příjezd po asfaltové komunikaci až do depa, které bude na louce. V kabinách u fotbalového hřiště budou mít jezdci k dispozici dokonce sprchy.

2) Budete pro nás mít připravenou mapku, nebo nějaké značení, abychom všichni bez problémů na závody trefili? Mapka k dispozici bude. Vzhledem k omezenému prostoru pro parkování u koupaliště (zvlášť pokud stále bude počasí přát koupání) musíme pro vozy diváků vytvořit parkoviště v jiném místě. Vše bude řádně značeno. Diváci nemusí mít strach, parkoviště bude u startu a kousíček od nejzajímavějšího místa trati. Nebude zde chybět ani stánek s občerstvením a posezení.

3) Už zhruba víte, jak dlouhou trať pro nás připravujete? Jak dlouhé časově bude kolo?

Na finální podobě trati se stále pracuje. Kvitujeme konstruktivní jednání odboru životního prostředí, s jehož zástupci hledáme vhodný kompromis, abychom co nejméně ublížili přírodě a současně byly závody zajímavé a přitažlivé jak pro diváky, tak pro jezdce. Délku odhadujeme tak něco kolem 10km. Časově zatím těžko říct, přeci jen tu pojedeme poprvé a nedokážeme to odhadnout.

4) Máte v plánu připravit nějaké přírodní či umělé překážky? Pokud ano, budou pro méně schopné jezdce připravené objížďky? Umělé překážky nečekejte. Nová lokalita nabízí hodně atraktivních úseků. Teď jde o dohodu, co si můžeme dovolit použít. Samozřejmě bereme v úvahu, že seriál je určen zejména pro hobby jezdce, takže určitě bude vše sjízdné.

5) A co dětská trať? Kudy povede, kde se bude nacházet? Mohou závodníci počítat s pátečním tréninkem? Dětská trať bude nejspíše celá na poli. Bude v blízkosti parkoviště pro diváky. Páteční trénink v odpoledních hodinách bude možný, jako vždy samozřejmě pouze pod dozorem a na zodpovědnost rodičů, protože zdravotní služba nebude přítomna.

6) I vy, jako „KRAKONOŠÁCI“ pro nás vždy připravujete soutěžní otázku, bude tomu tak i pro letošní rok?

Ano, soutěžní otázku máme připravenu. Zní: Na kolikátém místě skončil první tým AK Krakonoš Jilemnice v klubové soutěži na ISDE 2015?

Správné odpovědi posílejte na mail This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.