Poklona týmu Enduro Coufal ze Šumperka

KlukKdyž se podíváte na výsledkovou listinu z Košťálova v kategorii LICENCE B, možná se laškovně pousmějete, jak zadní pozice obsadili jezdci z týmu Enduro Coufal.

Ale není všechno tak, jak se to na první pohled zdá. Zasvěcení totiž vědí, že pánové ze Šumperka měli na trati jiné priority než bojovat o skvělé umístění. Především, podle jejich vlastních slov, se přijeli svézt. Už loni je bavilo, že jedou všichni společně a že si poměří své síly mezi sebou. Letos si ale vytyčili i jiný cíl. Měli sebou velmi mladého jezdce z kategorie do 85 ccm, který jel svůj první závod a už při prezentaci avizovali, že si ho na trati pohlídají a že pojedou s ním. Když se chvilku po nich pak přišel přihlásit nešumperský tatínek se stejně starým hochem na motorce stejné kubatury a svěřil se nám, že hledá někoho, kdo by mu na trati na kluka dohlédl, případně, zda je možné pustit na trať doprovodný motocykl, protože jeho kluk taky ještě nikdy žádný opravodvý závod nejel, hned nás napadlo na koho se obrátit. V týmu u Coufalů s tím neměli nejmenší problém. V průběhu závodu pak opravdu bedlivě hlídali všichni jejich jezdci dva mladíky sbírající své první závodnické zkušenosti, usilovně jim rukou společnou pomáhali zvládnout výjezdy, které jejich motorky se slabším výkonem nevyjely a dovedli oba hochy do cíle. V neděli se situace opakovala, jen šumperský mladý závodník nedojel do cíle, protože jeho stroj bahnitý terén nevydržel. "Coufalovi" tak vyhráli svůj vlastní závod, protože vynaložili určitě minimálně stejně, ne-li více, sil jako jezdci na stupních vítězů, když před každým výjezdem zaparkovali svoje motorky, doběhli ke svým svěřencům, vytáhli je nahoru, seběhli dolu, nakopli svou motorku, sami se vydrápali do kopce a .....to všechno několikrát.
Vzpomeňte si, když jste vy začínali jezdit, taky Vás někdo takhle nezištně doprovázel?
Posíláme do Šumperka velkou poklonu pánům Jaroslavu Coufalovi, Stanislavu Janků, Vlastislavu Strakovi, Janu Cekrovi i Romanu Jasnému.
Mladí závodníci si zalouží povzbuzení také a tak první z nich, nešumperský Jakub Marek dostal medaili a drobnou cenu za statečnost při zdolání trati ve svém prvním závodě už na koupališti při sobotním vyhlášení a odchovanec Endura Coufal Jiří Cekr měl dostat pohár ředitele závodu, který patří jemu i jeho domovskému týmu, slavnostně při nedělním vyhlášení. Říkali jsme Coufalům ať neodjíždějí, že máme překvapení, ale všechno to bylo ve fofru a byli jsme moc tajemní a oni měli před sebou cestu dalekou, že jsme je zahlédli těsně před vyhlášením odjíždět na silnici za koupalištěm. Ještě jsme se pokoušeli vrátit je zpět telefonem, ale ten byl v kufru..... a tak se ocenenění dočkali až zde na těchto stránkách.
Pohár už putuje poštou, až přijde pořádně to oslavte, zasloužíte si to!!!