Za jaký tým bude letos závodit Jarda Křapka? Tomáš Zouhar už to ví!

 

křapka

Při posledním závodě loni ve Vysokém předvedl krásný souboj o první místo s Patrikem Markvartem. Celkově se v loňském ročníku KTM ECC umístil na 4. pozici a obecně patří již delší dobu k předním enduro jezdcům naší republiky. Řeč není o nikom menším, než o Jaroslavovi Křapkovi! Rozhovor s ním vede - no dyť už to stejně víte ;)(facebook.com/tudydudyStudio)!

Tomáš: Ahoj Jardo, právě si se stal dalším adeptem na rozhovor těsně před sezonou. Po pravdě - máš víc trému když jsi na startu závodu, nebo teď na začátku interview?

Jaroslav: Ahoj, zdravím tebe a všechny příznivce motosportu. Popravdě, mám možná větší trému teď než před startem  Po těch pár letech závodění už na startu tréma nějak ustupuje a beru to vše tak nějak v klidu, ne jako ze začátku, kdy se mi klepaly nohy a nemohl jsem skoro ani nastartovat motorku. Ted se už těším až se konečně po té minutě co zbývá do startu zvedne ruka s praporkem a my tak budeme moci konečně vyrazit 

Tomáš: Tak prapor je ještě pořád u země. Čas na to objasnit všem tvým příznivcům (ale i ostatním), jaká že to velká změna to u tebe přes zimu proběhla!

Jaroslav: O letošní sezoně jsem dlouho přemýšlel, co všechno z tak nabitého závodního roku vlastně pojedu, když tu máme tolik různých seriálů a závodů. Nakonec jsem se, právě i kvůli tomu, domluvil s AK Jilemnice (!!!) a letošní sezonu tak budu absolvovat právě za ně. Tím pádem mám letos v plánu hlavně KTM ECC, závody po okolí (okolí Jilemnice) a zbytek ještě není ani dořešen, jak ze strany motorky, tak dalších podniků. Jediné co zatím vím určitě, že i letos pojedu s číslem 131 a motorka – zatím vše nasvědčuje opět na KTM 300 EXC – ale to ještě není jisté! Každopádně jsem rád, že v ECC pojedu za tým co mám kousek od domu.

Tomáš: To je myslím pro většinu lidí celkem překvapení. Vždyť tímto tvým přestupem se AK Jilemnice stává snad vůbec nejrychlejším týmem celého seriálu (alespoň teoreticky). Balaš, Hanuš, Kučera, a nyní i Křapka. Jak si se vlastně dopracoval k takové střelbě, kterou na závodech předvádíš - jaké byly tvoje moto začátky?

Jaroslav: No zas nějakou velkou rychlost nepředvádím Budu se snažit v poháru týmů připočítávat pokud možno co nejvíc bodů, ale všichni co letos absolvovali přípravu s SCM budou rychlí, takže to bude hodně těžké. Já na závodní motorku sednul poprvé v deseti letech, kdy jsem dostal k Vánocům Kawasaki 80. Absolvoval jsem dvě sezony rádoby závodění hobby motokrosu, a když jsme na konci druhé sezony koupili motorku novější, tak jsem měl hned za sebou dva vážnější úrazy a s ježděním jsem skončil. Vrátil jsem se až v 17-ti letech, kdy jsme koupili KTM 125 a začal jsem s tím nanovo od pár závodů přeboru v enduru, až to skončilo závoděním naplno.

Tomáš: Měl si někdy - či ještě líp - máš stále nějaký závodnický sen - čeho by si chtěl dosáhnout. A máš někoho za vzor?

Jaroslav: Od mala jsem vždy chtěl jezdit enduro a už od mala jsem měl za vzor Romana Michalíka. Takže sen jsem si splnil, když jsem se vedle něho mohl postavit na startu závodu.

Tomáš: Jak si trávil letošní zimu? Pořádným tréninkem jako tvoji kolegové, nebo si měl čas i na případné tvoje další koníčky??

Jaroslav: Po ukončení loňské sezony sem se trochu rozbil na motorce a do Vánoc jsem toho proto moc nenadělal. Po Vánocích jsem šel na plánovanou operaci, kdy mi vyndávali železo z nohy, takže jsem se skoro dva měsíce jen válel . Ted se snažím něco trochu dělat, ale oproti jiným klukům nemám natrénováno vůbec nic! Můj hlavní koníček je přítelkyně, se kterou trávím dost času a ten zbytek pak spolkne práce.

Tomáš: Na kterou z tratí ECC se letos nejvíc těšíš a naopak která ti svědčí nejmíň? A máš z některého ze soupeřů skutečný respekt, že se ho třeba až bojíš?

Jaroslav: Mně osobně se nejvíce líbí tratě, co staví kluci z Motoklubu Vysoké nad Jizerou. Jsou rychlé, široké a pro mě je na nich radost závodit. Nemám rád zamotané a úzké tratě a popravdě, ani mi moc nejdou. Proto se vždycky na vysocké závody hrozně moc těším. Naopak nevím čím to, ale ještě se mi nepodařilo zajet nějaký výsledek v Bozkově. Ne že by se mi tam ta trať nelíbila, to neříkám, jen se mi tam zatím nedaří. Strach přímo konkrétně z nikoho nemám, ale respekt mám ze všech kdo se mnou stojí na startovní čáře, protože to jsou vždy rychlí kluci.

Tomáš: Tak ti přeju, aby se ti letos v novém dresu dařilo v Bozkově i nejen tam. Díky za rozhovor a zdarec v Koštálově ;)

Jaroslav: Děkuji za rozhovor a tímto bych chtěl i poděkovat hlavně tátovi a cele moji rodině včetně přítelkyně a sponzorům za podporu, bez které by to nešlo. Nashle v Košťálově!