Košťálov přesunut na květen

cíl

 

Už víte, co budete dělat příští víkend?

My to víme.

NEPOJEDETE DO KOŠŤÁLOVA!! Nebo aspoň ne na závody.

 

 

Dnes jsme vyrazili na průzkum trati. Denní teplota nepřekročila DVA stupně Celsia. Půda je zmrzlá. Větší část trati je pokrytá sněhem a ledem. Bylo by náročné trať i naznačit, tlouct kolíky do zmrzlé půdy by šlo ztuha a i kdyby se třeba oteplilo, což se nechystá, tak porozmrzne jen horní krusta a podloží zůstane zmrzlé.  

Pustit závodníky /navíc nerozježděné po zimě/ na takhle zmrzlou trať by byl MASAKR. S největší pravděpodobností by sanitky nestíhali a kdo by to neodnesl úrazem, tak by dostal zápal plic.  

 

Předpověď počasí, která už chvilku vypadala, že by se přeci jen jaru podařilo zimu z trůnu srazit, se zase dramaticky změnila. O velikonočním pondělí se mělo začít oteplovat, místo toho nad naše území míří další studená fronta. Podle fundovaných zdrojů nemá nejvyšší denní teplota vystoupat nad 3 stupně, navíc hlásí na příští víkend sněžení. 

Ve hře byla i alternativa změny délky závodu, ale ani toto řešení nic neřeší při pohledu na aktuální stav trati. Rozhodnutí o odložení závodů jsme konzultovali i s obcí Košťálov a s místními hasiči, kteří zajišťují tradičně občerstvení a pomáhají na trati. Jejich názor je totožný s naším, navíc zástupce obce argumentoval tím, že bychom zdevastovali travnaté plochy na koupališti.

 

Doufali jsme, zvažovali, sledovali a modlili se. Bylo to houby platné. Závody v Košťálově jsou letos zakleté.

  

Všem závodníkům, jejich doprovodům, divákům, všem, kterým jsme naším rozhodnutím způsobili nějaké potíže i těm, kteří se chystali přiložit ruku k dílu, se tímto OMLOUVÁME a doufáme, že naše rozhodnutí přijmete s pochopením.

 

Na viděnou v Košťálově se těšíme v náhradním a tom původním termínu – tedy 11. a 12. května 2013.

 

Jarda Bachman, Markéta Skrbková a organizátoři závodu

nad skládkou

 

 

 

nad startem

 

výjezd

 

za skládkou