Tomáš Macháček - jak se chystají v Jilemnici

Už jen týden a půl a je to tady. Poslední závod letošní sezony, poslední závod pátého ročníku seriálu KTM ECC .....dvoudenní závody v Jilemnici! Ptáme se Tomáše Macháčka, co je zde nového, co pro vás chystají a na co se můžete těšit:


První otázka je jasná – jak to vypadá s kukuřicí? Ještě stojí na poli?
Kukuřice je již sklizená. Pomohly přímrazky, takže nakonec se nečekalo tak dlouho, jak bylo původně plánováno.

Jak jste daleko s přípravami?
Použil bych tradiční označení: přípravy jsou v plném proudu. Papírově je vše schválené, trať několikrát projitá a naplánovaná. Logistika je zajištěna, brigády naplánovány. Všechno by mělo klapnout.

Vaše trať patří mezi ty nejoblíbenější, chystáte přesto nějaké změny na trati?
Děkujeme za poklonu. Jako každý rok, i letos přijdeme s nějakými novinkami. Základ tratě i směr budou stejné jako vloni. Nebudete ochuzeni o tradiční úseky (sjezd "liščími norami", výjezdy a sjezdy v "Holcově háji"). Navíc se můžete těšit na nové ryze endurové pasáže. Téměř jsme vymýtili přejezdy po okrajích luk a trať "strčili" na kraj lesa. Dále jsme využili několik kaňonků, které se pojedou jak dolů, tak i nahoru. Pro možnost oddechnutí zůstane několik "motanic" po polích, po zpevněných cestách se pojede minimálně.

Máte v plánu zařadit i letos nějaké umělé překážky?
Umělé překážky budou. Určitě nějaká kláda před časomírou pro zpomalení, jestli uděláme i kříž z klád, to se rozhodne až v pátek před závody. Máme přislíbeno dřevařské auto na přejezd, pneumatiky vynecháme. Nechceme z toho udělat nějaký extrém test, řekl bych, že na trati bude dostatek přírodních překážek.

Co skok do Krakonošova? Bude i letos, nebo ho nahradí jiná kulišárna?
Skok do Krakonošova měl vloni u diváků veliký úspěch a proto jsme se rozhodli, že bude i letos. Stejně tak bude vyhlášena i soutěž o nejdelší let, opět o lahvinku dobrého moku. Jen doufáme, že nedojde k žádnému zranění, které minulý rok postihlo našeho Lukáš Kučeru.

DEPO bude na stejném místě jako loni?
Na umístění depa, startu, občerstvení a parkoviště pro diváky se nic nemění. Vše bude na poli, kde stála kukuřice, takže podklad nic moc. Vymýšlíme variantu, jak podklad zhutnit, aby nebyly potíže i za případně nepříznivého počasí. Jinak příjezd je také stejný, pro jistotu a pro nově příchozí jej označíme červenými šipkami (jako na enduru) a na našem webu uveřejníme mapky.

Kudy povede dětská trať, jak bude náročná a budou moci děti v pátek (jak tomu je všude jinde) trénovat?
Dětská trať bude v prostoru startovní rovinky. Využijeme "motanici" z velké tratě, samozřejmě bez nějakých záludností. Podklad je pole, je to téměř rovina, mělo by to být průjezdné pro všechny. Trénink bude povolen. Děti si mohou trať vyzkoušet v pátek mezi 16:00 - 17:30 hod., samozřejmě pouze v doprovodu rodičů (dohled pořadatelů nebude zajištěn).

Děti loni nadchl nafukovací hrad. Můžou se těšit i letos?
Nafukovací hrad je dohodnutý. Ještě jednáme o jiných možnostech pro zabavení dětí, ale to se dozvíme až těsně před závody. Podmínkou i pro skákací hrad je ovšem počasí. Pokud bude jen trochu rozumně, bude tam stát.

Připouštíte si nějaké obavy z nepřízně počasí s ohledem na pozdní termín závodů, nebo jste s Krakonošem jedna ruka a stejně jako ve Vysokém nemáme zapomenout na sluneční brýle?
Tak obavy samozřejmě máme, ale moc si je nepřipouštíme. S Krakonošem jsme dohodnuti , tak snad to vyjde. Ne, vážně. Předpovědi počasí se pořád nějak vyvíjejí, zatím pořádně nikdo neví, jak bude. S ohledem na datum stejně není, kam moc s termínem popřípadě hnout. Takže by se u nás jelo i na sněhu (věřím, že k tomu však nedojde).

Tomášovi děkujeme a držíme palce, aby Krakonoš dodržel slovo!

 

A ještě jedna důležitá informace:
Nezapomínejte s námi soutěžit – poslední závod seriálu je doslova prošpikován soutěžemi.

Připomínáme, že:
- jezdci soutěží s panem Pichlem a jeho společností Sixtynine s.r.o.
- Všem zájemcům o trochu adrenalinu nabízíme soutěž o vstupenky na Freestyle motokros "Night of the Jumps"
- ........a budeme pochopitelně znovu soutěžit s pořádajícím týmem – tentokrát s AK Krakonošem – bude to těžká otázka ze sportovní historie zdejšího klubu a prozradíme vám ji asi týden před závody